Dziennik China Times poinformował dzisiaj, że w iPhonie następnej generacji, Apple może zrezygnować z ekranów produkowanych w technologii "in-cell". na rzecz tych, które będą wytwarzane w nowej technologii "touch-on-display".

Ekrany w tej technologii produkuje tajwańska firma Innolux, tamtejszy największy producent ekranów LCD. Taki nieoczekiwany ruch miałby wyeliminować drobne problemy z ekranami iPhone'a 5. Problemy te objawiają się tym, że w trakcie wykonywania szybkich ruchów, ekran najnowszego smartfona Apple przestaje w pewnym momencie reagować (informowaliśmy Was o tym w stosownym artykule).

Chiński dziennik donosi, że technologia "touch-on-display", opracowana przez Innolux, nie tylko eliminuje te problemy, ale również pozwala na zachowanie tych samych zalet, które są charakterystyczne dla ekranów "in-cell" (m.in. mniejsza grubość w porównaniu do tradycyjnych ekranów). Innolux miało już rzekomo wysłać testową partię tych ekranów do Apple. Jeśli przejdą one pomyślnie testy w Cupertino, to technologia "touch-on-display" może zadebiutować już w kolejnym iPhonie.

Źródło: CultOfMac