Według zagranicznych doniesień Apple prowadzi rozmowy z firmą Broadcom na temat dostarczenia nowych chipów łączności bezprzewodowej dla przyszłych modeli komputerów Mac. Nowe modele komputerów, które pojawią się w sprzedaży w tym roku, prawdopodobnie otrzymają szybszą łączność bezprzewodową 802.11ac 5G.

Według dziennikarzy serwisu TheNexWeb najnowsze chipy Broadcom zapewniają prędkość przesyłu informacji na poziomie 450 Mbps korzystając z jednej anteny i 1,3 Gbps w przypadku korzystania trzech anten.

Według innych źródeł nowa generacja chipów WiFi stale znajduje się w fazie rozwoju. Prace jednak przebiegają zgodnie z wyznaczonym harmonogramem i w tym roku pojawią się najnowszych modelach komputerów Mac. Jeśli Apple zdecyduje się na wprowadzenie nowej generacji łączności bezprzewodowej do swoich komputerów istnieje bardzo duże podobieństwo, że zrobi to samo z innymi produktami.

Chcąc ujednolicić standardy łączności bezprzewodowej w swoich produktach, Apple prawdopodobnie zdecyduje się także na aktualizacje Apple TV, iPodów, iPhone'a, i iPada oraz Time Capsule.