Tani, kolorowy MacBook zadebiutuje w marcu
Od kilku miesięcy w sieci pojawiają się doniesienia sugerujące, że Apple pracuje nad tanim MacBookiem, który ma pozwolić firmie pozyskać część rynku, który należy do takich urządzeń jak Chromebook.
Najnowsze informacje w tym temacie pojawiły siłę w serwisie Bloomberg. Zdaniem Marka Gurmana prezentacja taniego MacBooka przewidziana jest na marzec.
Sprzęt ten ma być napędzany układem A18 Pro oraz ekranem w rozmiarze poniżej 13 cali. Warto dodać, że komputer będzie cechował się aluminiową konstrukcją. Wcześniejsze doniesienia sugerowały plastikowe obudowy, co miało pozwolić obniżyć koszty produkcyjne.
Podobno firma stworzyła nowy proces produkcji aluminiowej powłoki. Jest on szybszy i bardziej opłacalny niż ten stosowany w obecnych modelach MacBooka Air i MacBooka Pro.
Dostępne mają być różne wersja kolorystyczne.
Źródło: MacRumors