W dzisiejszym dniu firma Autodesk udostępniła aplikację AutoCAD w wersji przeznaczonej na platformę Mac OS X. AutoCAD to ceniony program do dwuwymiarowego i trójwymiarowego komputerowego wspomagania projektowania, który przez blisko 20 lat nie był dostępny w wersji na komputery firmy Apple.

W oficjalnej opisie udostępnionym przez Autodesk czytamy:

AutoCAD for Mac ma intuicyjny interfejs, który będzie wydawał się naturalny dla użytkowników komputerów Mac oraz wykorzystuje w pełni [system] Mac OS X, wliczając w to graficzne przeglądanie plików projektu za pomocą Cover Flow i wykorzystanie gestów Multi-Touch do przewijania i przybliżania, dostępnych w laptopach Mac oraz Magic Mouse i Magic Trackpad. Dzięki natywnemu tworzeniu i edytowaniu plików w formacie DWG, AutoCAD for Mac umożliwia także łatwą współpracę z dostawcami, zleceniodawcami, klientami oraz partnerami niezależnie od (używanej) platformy. AutoCAD for Mac jest również zintegrowany z AutoCAD WS, dzięki czemu użytkownicy mogą wysyłać i zarządzać projektami (...) oraz wygodnie edytować i dzielić się tymi projektami poprzez przeglądarkę internetową bądź przenośne urządzenie firmy Apple oparte na systemie iOS z zainstalowaną darmową aplikacją AutoCAD WS.

Wspomniana aplikacja AutoCAD WS jest dostępna w sklepie internetowym App Store już od września i umożliwia m.in. przeglądanie plików w formacje DWG. Aplikacja jest uniwersalna (dostępna w specjalnych wersjach dla iPada, iPhone’a oraz iPoda Touch):
http://itunes.apple.com/us/app/autocad-ws/id393149734?mt=8

Pełna wersja programu AutoCAD for Mac jest dostępna w cenie 4000$, istnieje jednak darmowa wersja próbna na okres trzydziestu dni. Dostępne są także specjalne oferty dla studentów.

Więcej informacji na temat AutoCAD for Mac znaleźć możecie w poniższym linku:
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?siteID=123112&id=15421056

Źródło: MacRumors, Autodesk, Wikipedia