Mapy Google, które zadebiutowały w App Store dwa dni temu, zostały pobrane przez 10 milionów użytkowników systemu iOS. Oficjalna informacja została opublikowana na koncie Google+ Jeffa Hubera. Długo oczekiwana przez użytkowników iPhone aplikacja Google, która została usunięta wraz z najnowszą wersją systemu iOS 6 potrzebowała zaledwie 48 godzin by pobić rekord pobrań.

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, jeśli podamy, że aplikacja Google Maps znajduje się na pierwszym miejscu najczęściej pobieranych aplikacji w każdym kraju w którym działa App Store. Mapy Google były długo wyczekiwane przez niemal wszystkich użytkowników systemu iOS 6. Pod wpływem ostrej krytyki klientów i niezadowolenia z usunięcia map Google jako domyślnych w mobilnym systemie Apple, firma musiała przeprowadzić restrukturyzacje w szeregach firmy. Skutkiem tego było odejście Scotta Frostala, osoby bardzo ważnej dla Apple, bowiem to on od samego początku był odpowiedzialny za powstanie i rozwój systemu iOS.

Poniżej oficjalny komunikat opublikowany na Google+:

"Cieszymy się z pozytywnego odbioru Google Mpas na całym świecie. Gratulacje dla całego zespołu i podziękowania za ciężką pracę i pasję jaką włożyli w produkt na przestrzeni siedmiu lat.

Jeśli już posiadasz aplikację - dziękujemy, prosimy powiadomić przyjaciół. Wszelkie opinie mile widziane na Google+ lub w aplikacji (wystarczy potrząsnąć telefonem)."

Źródło: Mac Rumors