Young Sohn, Chief Strategy Officer w Samsungu w ostatnim wywiadzie dla MIT Technology przyznał, że jest fanem Apple. Sohn, który w sierpniu rozpoczął pracę w południowokoreańskim koncernie, używa Maka, iPhone'a oraz iPada, jako swoich prywatnych urządzeń i uważa, że cały ekosystem stworzony przez Apple za wielką zaletę amerykańskiej firmy.

Sohn uważa, że jeśli spojrzymy na Apple, nie tylko jako na producenta urządzeń, to jedną z najmocniejszych stron tej firmy okaże się stworzony przez nią ekosystem. Sohn bardzo ceni sobie możliwość udostępniania zdjęć i kontaktów członkom swojej rodziny w Korei.
Jego zdaniem, urządzenia z linii Galaxy, takie jak telefon Galaxy Nexus są lepszymi urządzeniami od iPhone'a, jednak to właśnie ekosystem Apple w ostatecznym rozrachunku przechyla szalę na stronę amerykańskiej firmy. Samsung musi natomiast zacząć pracować razem ze swoimi partnerami nad stworzeniem modelu otwartego środowiska, które zapewni wrażenia odpowiedniej jakości końcowemu użytkownikowi.


Young Sohn

Sohn wspomniał także o ostatnich planach Samsunga dot. wzmocnienia ich działalności w Dolinie Krzemowej. Mają być one podyktowane chęcią powiększenia możliwości działania w Stanach Zjednoczonych, a nie napędzane wyłącznie przez chęć większej rywalizacji z Apple na ich "podwórku". Docenił on również Apple za wprowadzane innowacje, a także wskazał na rolę amerykańskiej firmy, która jest zarówno klientem, jak i rywalem Samsunga.

Czy Waszym zdaniem takie szczere słowa wysokiego rangą pracownika Samsunga są właściwe?

Źródło: MacRumors