Światowa premiera iPhone 5 miała miejsce kilka miesięcy temu, najnowszy model telefonu Apple cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Wydawać się może, że brak dostępności telefonu w niektórych krajach i niedawna premiera nowych komputerów iMac skutecznie na jakiś czas powstrzyma spekulacje na temat nowego modelu iPhone, zwanego potocznie 5S.

Okazuje się, że do sieci wyciekły pierwsze niepotwierdzone przecieki na temat najnowszej słuchawki z logiem nagryzionego jabłka. Według Petera Misek'a, analityka firmy Jefferies, powołując się na anonimowe kontakty wśród producentów podzespołów elektronicznych, udało się odkryć kilka tajemnic, które mogą pojawić się w nowym modelu telefonu.

Nowy iPhone 5S najprawdopodobniej otrzyma lepszy aparat i pojemniejszą baterię. Będzie obsługiwać technologię NFC, która według pogłosek miała pojawić się już w obecnej wersji telefonu. Oprócz wersji 16, 32 i 64 GB, Apple wprowadzi do sprzedaży model z pamięcią 128 GB. Nowy iPhone będzie dostępny prawdopodobnie w sześciu kolorach, a jego premiera ma odbyć się miedzy lipcem i sierpniem przyszłego roku.

Misek uważa, że nowy iPhone posiadać będzie ekran o rozdzielczości 4,8 cala i całkowicie przeprojektowany przycisk Home. W następnym modelu przycisk ten ma obsługiwać szereg gestów, przyspieszając i ułatwiając poruszanie się po menu telefonu.

Nie wiemy czy przytoczone informacje pochodzą z wiarygodnych źródeł. Do premiery przyszłego modelu pozostało dużo czasu, jednak iPhone z pamięcią 128GB i obsługa NFC wydaje się być bardzo prawdopodobna.