Jak donosi serwis 9to5mac, Apple najprawdopodobniej pracuje nad nowym kanałem sprzedaży swoich produktów we współpracy z serwisem aukcyjnym eBay.

Według doniesień wielu internautów na stronach eBay można było znaleźć dział, w którym znajdują się produkty powystawowe i pochodzące z autoryzowanego serwisu Apple. W chwili obecnej nie można jednoznacznie stwierdzić, że dział zatytułowany "Refubrished Outlet" faktycznie należy bezpośrednio do firmy z Cupertino. Wszystkie informacje dotyczące sprzedawcy i dane kontaktowe są niewidoczne dla kupujących nie wiadomo także skąd pochodzą wystawione produkty. Mimo braku podstawowych danych, sprzedawca zebrał do tej pory 99.7% pozytywnych opinii. Produkty wystawione na sprzedaż idealnie pokrywają się z ofertą, którą można znaleźć na oficjalnej stronie sklepu Apple. Również ceny i obniżki odpowiadają dokładnie tym jakie widnieją w sklepie Apple Store Online.

Ponadto produkty oferowane za pośrednictwem eBay posiadają:
- roczną gwarancję
- stan wizualny taki jak fabrycznie nowe produkty Apple
- wszystkie iPody i iPady posiadają nowe fabrycznie baterie
- wszystkie produkty poddane zostały rygorystycznym testom spełniającym wymogi Apple
- oryginalny system operacyjny
- opakowanie zawierające oryginalne kable i instrukcję obsługi

Dział "Refubrished Outlet" na eBay dostępny był przez bliżej nieokreślony czas. Zebrane informacje skłaniają ku twierdzeniu, że Apple szuka nowej drogi do bezpośredniego dotarcia do nowych klientów. Być może już nie długo dowiemy się czegoś więcej na ten temat.