Sprzęt Apple oprócz wysokiej jakości wykonania i wygody użytkowania charakteryzuje się także wysoką ceną. W porównaniu do produktów konkurencji tej samej klasy urządzenia z jabłkiem na obudowie potrafią być nawet dwukrotnie droższe. Okazuje się jednak, że ceny niektórych z nich mogą w najbliższym czasie wzrosnąć.

Chang Kaiwei, analityk Citibank przekonuje, że Foxconn (Hon Hai) zamierzają podnieść ceny swoich usług w stosunku do niektórych firm. Pośród nich znalazło się nie tylko Apple, ale również Nokia, Sony Ericsson i Microsoft. Podwyżka dotyczyć ma jednak tylko produkcji urządzeń pokroju iPhone'a (komputery nie zostaną nią objęte, więc ceny Maca Mini oraz MacBooków nie są zagrożone). Trudno określić, czy powiązany z tym będzie również wzrost cen sklepowych. Apple już niejednokrotnie pokazało, że potrafi radzić sobie z różnorakimi problemami, jednak teraz sprawa jest poważna. Foxconn jest bowiem jednym z głównych podwykonawców firmy.

Przypominamy, że Foxconn jest największym na świecie producentem elektroniki. Współpracuje on z takimi gigantami, jak Sony, Nintendo, Intel, Dell czy Motorola. Z tajwańską firmą kojarzona była też nagłośniona przez media afera związana ze zgubieniem prototypu iPhone'a a także z samobójstwami pracowników.

Źródło: Macrumors