Podczas prezentacji iPhone'a 4 Steve Jobs przekonywał wszystkich o tym, jak wytrzymały jest najnowszy telefon Apple. Szkło, które pokrywa go z obu stron jest rzekomo dużo wytrzymalsze od plastiku. Okazuje się jednak, że w stosunku do poprzednika nowa generacja iTelefonu jest bardziej podatna na uszkodzenia.

SquareTrade przeprowadziło badania dotyczące uszkodzeń, jakim ulegał iPhone w przeciągu kilku miesięcy po zakupie i zestawił je z wynikiem wersji 3GS. Statystyka wyraźnie pokazuje, że użytkownicy nowszego modelu zgłosili o 68% więcej usterek w tym samym czasie po zakupie urządzenia.

Kolejne zestawienie ukazuje porównanie najczęściej występujących usterek w obu telefonach. Wygląda na to, że wytrzymałość nowego modelu na uszkodzenia mechaniczne jest niższa niż poprzednika. Należy jednak pamiętać, że iPhone 3GS ma plastikowy tył, który nie został uwzględniony w porównaniu.

Oba smartfony mają jednak podobny odsetek reklamacji, wynoszący poniżej 0,5%. Ten wynik plasuje je w czołówce telefonów dostępnych obecnie na rynku.

Źródło: Macrumors