Zgodnie z ostatnim raportem Reutersa, Foxconn, czyli główny podwykonawca Apple ma problemy z realizacją zamówień na iPhone'a 5. Informacje te są z pierwszej ręki, pochodzą one od samego prezesa chińskiej firmy.

Terry Gou po raz kolejny przyznał, że jego firma napotkała pewne trudności przy produkcji smartfonów, które zostały zamówione przez Apple. Tuż po premierze iPhone 5 pojawiły się informacje o tym, że pracownicy Foxconna strajkują z powodu zbyt wysokich wymagań dot. kontroli jakości nowego telefonu Apple, a także z powodu braku odpowiednich szkoleń. Te same czynniki miały być przyczyną kilku przypadków, w których nowe telefony były porysowane tuż po wyjęciu z pudełka. Jakiś czas potem, inny dyrektor wykonawczy Foxconna w rozmowie z The Wall Street Journal powiedział, że iPhone 5 jest najtrudniejszym urządzeniem do skonstruowania, z jakim jego firma miała kiedykolwiek do czynienia.

Jeśli zatem planujecie zakup iPhone'a 5, to wygląda na to, że będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. Czas realizacji zamówienia, który obecnie wynosi 3-4 tygodnie, w najbliższym czasie na pewno nie ulegnie skróceniu.

Źródło: 9to5 Mac


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple