Już pod koniec tego miesiąca ukaże się remake kultowej gry Baldur's Gate. Nowa odsłona Wrót Baldura ukaże się na praktycznie wszystkie popularne platformy, w tym na OS X oraz iOS i będzie doskonałą okazją do przypomnienia sobie prekursora współczesnych gier RPG.

Producentem odświeżonej wersji gry jest kanadyjskie studio Overhaul Games, wywodzące się z Bioware, które stworzyło oryginalne Wrota Baldura. W Edycji Rozszerzonej Baldur's Gate otrzymamy nowe questy (The Black Pits) i nowych bohaterów, a także ponad 400 usprawnień w stosunku od oryginału z 1998 r.

Tuż po listopadowej premierze, gra nie będzie w pełni zintegrowana z iCloud i Game Center. Oznacza to, że rozpoczynając grę na Maku nie będziemy mogli kontynuować jej na iPadzie lub iPhonie. Funkcjonalność ta ma zostać dodana w późniejszym terminie.
Cena Baldur's Gate na Maka wyniesie 19,99$. Wersja ta będzie natywnie obsługiwać wysokie rozdzielczości i co ciekawe, będzie wspierać wieloosobową rozgrywkę pomiędzy różnymi platformami. Wersja na iOS będzie o 10$ tańsza, jednak będzie pozbawiona dodatkowej zawartości, którą będzie można oczywiście dokupić poprzez system in-app-purchase.

Więcej informacji o Baldur's Gate Enhanced Edition można znaleźć w tym miejscu.

Źródło: baldursgate.com