W sieci pojawiło się ciekawe nagranie prezentujące koncept widgetów dla systemu iOS. Choć tych wciąż nie ma i nic nie zapowiada by miały się pojawić, warto zobaczyć jak mogłyby wyglądać, gdyby był za nie odpowiedzialny Max Rudberg, twórca wideo.

Sprawa widgetów dla iOS poruszana była już bardzo wiele razy. Specyficzne elementy interfejsu znane są już na wielu platformach (m.in. Android, Windows Phone 7, czy Symbian), wśród tych największych ostatnim bastionem broniącym się przed nimi jest mobilny system Apple. Na przestrzeni lat, które minęły od czasu pojawienia się iOS, widgety dla tego systemu zdążyły już zyskać ogromne grono zwolenników, ale i przeciwników. Konceptów ich wyglądu było również bardzo wiele, poniżej możecie zobaczyć kolejny:

Jak duże są szanse na to że w końcu doczekamy się widgetów? Prawdopodobnie niewielkie, niemniej warto zwrócić uwagę na ostatnie nieprzewidywalne ruchy Apple - najpierw nowe mapy, później iPhone 5 i iPad Mini, a ostatnio głośne zwolnienie osoby odpowiedzialnej właśnie za iOS. Czy więc faktycznie szanse są aż tak niewielkie jak mogłoby się wydawać? Być może nie, ale na ostateczne rozstrzygnięcia przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać.

A czy według Was widgety są faktycznie aż tak potrzebnym elementem? Czy chcielibyście z nich korzysta, czy jednak nawet gdyby się pojawiły nie używalibyście ich? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: The Next Web