W App Storze pojawiła się właśnie bardzo ciekawa aplikacja dla użytkowników najnowszej wersji telefonu Apple. Tango Video Calls to program który udostępnia możliwość prowadzenia wideorozmów osobom, które nie zawsze mają możliwość korzystania z sieci WiFi.

FaceTime, czyli opcja prowadzenia wideorozmów w najnowszym iPhonie, aktualnie dostępna jest tylko i wyłącznie kiedy telefon połączony jest z siecią WiFi. Rozwiązanie to jest świetne - tym bardziej, że nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Co mają jednak zrobić osoby, które nie znajdują się w zasięgu sieci WiFi, a chcą wykonać lub odebrać takie połączenie? Otóż z pomocą przychodzi Tango Video Calls, aplikacja od Tango, dzięki której wideorozmowy można wykonywać również poprzez sieć 3G.

Tango Video Calls oferuje bardzo podobną funkcjonalność do FaceTime. Aby przeprowadzić rozmowę, aplikację posiadać muszą obaj rozmówcy. Program działa również na iPhone'ach 3GS, umożliwiając przesyłanie obrazu z tylnej kamery urządzenia. Co ciekawe, aplikacja dostępna jest również na telefony z systemem Android, co umożliwia połączenie wideo pomiędzy iPhonem a smartfonem opartym na systemie sygnowanym przez Google.

Aplikacja jest darmowa, jednak korzystanie z niej wiąże się z pobieraniem danych przez sieć 3G. Tango Video Calls można pobrać stąd.