A24 to niezależna amerykańska wytwórnia filmowa i telewizyjna, znana m.in. za sprawą takich filmów jak „Moonlight", „The Lighthouse" i „Hereditary". W 2018 rozpoczęła ona współpracę z Apple, w ramach której zaczęła produkować treści na potrzeby Apple TV+. Dziś w katalogu tej usługi zadebiutował jej nowy serial - „Sunny".

„Sunny" jest thrillerem sci-fi z elementami czarnej komedii, bazującym na powieści „The Dark Manual" Colina O’Sullivana. Rashida Jones, znana m.in. z filmu „Na lodzie" i serialu „Parks and Recreation", wciela się w nim w Suzie - mieszkającą w Japonii kobietę, której mąż i syn zostają uznani za zaginionych po tajemniczym wypadku samolotowym. Niedługo po tym wydarzeniu firma, w której pracował jej mąż, daje jej w prezencie domowego robota o imieniu Sunny. Mimo iż Suzie początkowo odczuwa do niego niechęć, z czasem nawiązuje się między nimi pewna więź. Wspólnie próbują odkryć prawdę o tym, co przydarzyło się jej rodzinie. Główną scenarzystką i producentką serialu jest Katie Robbins (m.in. „The Affair" i „Ostatni z wielkich") zaś reżyserią zajęła się Lucy Tcherniak (m.in. „The End of the F***ing World" i „Station Eleven").

Serial „Sunny" ma składać się z dziesięciu odcinków, jednak Apple opublikowało dziś w Apple TV+ tylko pierwsze dwa z nich. Kolejne będą dodawane do katalogu wspomnianej usługi co tydzień w środę.