W czerwcu 2022 roku Apple kupiło prawa do nowego filmu z Bradem Pittem. W ubiegłym miesiącu ogłoszono, iż trafi on do kin w przyszłym roku. Teraz opublikowano jego pierwszy zwiastun i ujawniono wreszcie oficjalny tytuł - „F1".

„F1" będzie sportowym dramatem opowiadającym o kierowcach Formuły 1. Brad Pitt, znany m.in. z filmów „Siedem", „Podziemny krąg" i „12 małp", wcieli się w nim w byłego zawodnika, który przerywa emeryturę i wraca na tor by pomóc szkolić młodego, obiecującego sportowca. W filmie wystąpią też między innymi Damson Idris, Kerry Condon i Javier Bardem. Reżyserią zajął się Joseph Kosinski (m.in. „Top Gun: Maverick", „Niepamięć" i „Tron: Dziedzictwo") zaś autorem scenariusza jest Ehren Kruger (m.in. „Top Gun: Maverick", „The Ring" i „Ghost in the Shell"). Jednym z producentów filmu był brytyjski kierowca wyścigowy Lewis Hamilton. Co ciekawe, według materiałów prasowych udostępnionych wcześniej przez Apple, niektóre sceny kręcone były w trakcie prawdziwych wyścigów Formuły 1.

Kinową premierę filmu zapowiedziano na 25 czerwca (w USA 27 czerwca), a za jego dystrybucję odpowiadać będzie Warner Bros. Pictures. Jak na razie nie ujawniono, kiedy będzie można obejrzeć go również w Apple TV+. Apple zazwyczaj czeka jednak przynajmniej kilka miesięcy przed udostępnieniem tam swoich największych filmowych produkcji. Warto też przypomnieć, że nie będzie to jedyny nowy film Apple z Bradem Pittem. Znacznie wcześniej, bo już we wrześniu bieżącego roku, do kin trafią „Samotne wilki", w których wystąpi on u boku George'a Clooneya. Niestety, w tym przypadku Apple również nie ujawniło jeszcze daty premiery w Apple TV+.