Na przestrzeni lat w App Store pojawiło się wiele mniej lub bardziej udanych gier z bohaterami filmów i serialu wytwórni Disney. Wczoraj zapowiedziano kolejną taką produkcję, zatytułowaną Disney Pixel RPG.

Disney Pixel RPG jak sama nazwa wskazuje będzie grą RPG utrzymaną w stylistyce retro, wyraźnie czerpiącą inspirację z japońskich klasyków z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jej akcja przeniesie nas do wirtualnego świata, w którym w wyniku inwazji złośliwego oprogramowania różne gry Disneya zaczęły przenikać się i łączyć ze sobą, wywołując chaos. Gracz będzie mógł stworzyć własną postać i wyruszyć w towarzystwie kreskówkowych bohaterów w podróż mającą na celu przywrócenie równowagi. Esencję rozgrywki mają stanowić tu starcia z przeciwnikami. Według zapowiedzi twórców system walki ma z jednej strony oferować pewną strategiczną głębie, z drugiej zaś zachowywać stosunkowo szybkie tempo rozgrywki i być przyjazny dla graczy nie mających doświadczenia z tym gatunkiem. Wszystko wskazuje też na to, że ważną rolę będzie odgrywać kolekcjonowanie bohaterów, z których będziemy mogli zbudować swoją drużynę.

Disney Pixel RPG będzie grą typu freemium, dostępną do pobrania za darmo, jednak oferującą opcjonalne mikropłatności. Ma ona trafić na iOS jeszcze w tym roku, jednak oficjalna data premiery nie została jeszcze ujawniona.