W swoim cotygodniowym newsletterze PowerOn Gurman przedstawia informacje dotyczące nowości, które zostaną zaprezentowane przez Apple. Tym razem dotycząc one zmian w nadchodzącej generacji zegarków Apple Watch.

Zdaniem Gurmana Apple Watch Series 10 będzie cechował się większym rozmiarem wyświetlacza, cieńszą kopertą oraz ulepszonym procesorem. Natomiast duże wątpliwości wzbudza kwestia nowych funkcji związanych z monitorowaniem stanu zdrowia. Dwa modele oznaczone zostały wewnętrznie jako N217 oraz N218. Większy wariant będzie cechował się rozmiarem ekranu zbliżonym do modelu Ultra.

Apple opracowuje funkcje wykrywania nadciśnienia i bezdechu sennego przy pomocy zegarków i miały one zostać wdrożone w tym roku. Funkcja wykrywania nadciśnienia była niewystarczająco wiarygodna podczas testów i istnieją obawy co do włączenia jej do odświeżonego projektu, co może zmusić Apple do odłożenia tej funkcji na przyszły rok.

W przypadku wykrywania bezdechu sennego problemem jest spór prawny z Masimo, czego rezultatem jest wyłącznie możliwości pomiaru nasycenia krwi tlenem w Stanach Zjednoczonych, a to właśnie na tym pomiarze oparte jest wykrywanie bezdechu sennego.

Gurman twierdzi, że sprawa z Masimo może zostać rozwiązana do września lub Apple może znaleźć sposób na obejść tego, argumentując, że czujnik tlenu we krwi może być używany do celów, które nie są bezpośrednio związane z poziomem tlenu we krwi. Firma może również ogłosić funkcję wykrywania bezdechu sennego i wstrzymać się z jej wdrożeniem do późniejszego okresu.

W przypadku modelu Ultra projekt wizualny nie zostanie w tym roku zmieniony. Oznacza to, że zegarek będzie wygląda tak jak poprzednie wersje.

Źródło: PowerOn