Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w czerwcu 2024 roku.

Assassin's Creed Mirage

Assassin's Creed Mirage to najnowsza odsłona serii Assassin's Creed, stanowiąca niejako powrót do jej korzeni. Jej akcja rozgrywa się w Bagdadzie w dziewiątym wieku naszej ery, pozwalając nam wcielić się w postać Basima Ibn Ishaqa, znanego już wcześniej z gry Assassin's Creed Valhalla. Wersja na iOS i iPadOS stanowi wierny port edycji znanej z konsol i komputerów PC, z systemem sterowania przystosowanym do obsługi za pomocą ekranów dotykowych i oprawą graficzną dostosowaną do możliwości urządzeń mobilnych. Można w nią zagrać na iPhone'ach 15 Pro i 15 Pro Max oraz iPadach z układem M1 lub nowszym.

Pobierz z App Store

Star Wars: Hunters

Star Wars: Hunters to sieciowa gra akcji osadzona w uniwersum znanym z filmów z serii „Gwiezdne Wojny", wyraźnie inspirowana takimi hitami jak Overwatch czy Team Fortress 2. Rozgrywka polega tu na starciach dwóch czteroosobowych drużyn. Gracze nie mogą wprawdzie wcielić się w bohaterów znanych z filmów, jednak dostępne w grze postacie, różniące się między sobą nie tylko wyglądem, ale też uzbrojeniem i specjalnymi umiejętnościami, wyraźnie do nich nawiązują (znajdziemy wśród nich m.in. zamaskowanego łowcę nagród, imperialnego szturmowca oraz przedstawiciela rasy wookiee, do której należał znany z filmów Chewbacca). To samo tyczy się również map, na których przyjdzie nam walczyć, które również są inspirowane lokacjami znanymi z filmów.

Pobierz z App Store

Resident Evil 7

Resident Evil 7, wydany oryginalnie w 2017 roku, był pierwszą główną odsłoną serii z rozgrywką przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Pomimo tej sporej zmiany pod wieloma innymi względami stanowił on całkiem udany powrót do korzeni, skupiając się na elementach survival horroru, w odróżnieniu od dwóch poprzednich części, które kładły większy nacisk na akcję. W grze wcielamy się w Ethana Wintersa, który wyrusza do tajemniczej posiadłości w Luizjanie by odszukać zaginioną żonę. Wersja dla systemu iOS wymaga do działania iPhone'a 15 Pro lub 15 Pro Max, zaś wersje na iPadOS i macOS urządzeń z układem M1 lub nowszym.

Pobierz z App Store

The Case of the Golden Idol

The Case of the Golden Idol to detektywistyczna przygodówka łącząca stylistykę retro z całkiem pomysłowym i nowatorskim podejściem do kwestii zagadek. W grze wcielamy się w detektywa zajmującego się sprawą serii powiązanych ze sobą morderstw, które wydarzyły się na przestrzeni kilku dekad. Badając miejsca zbrodni i analizując znalezione tam poszlaki zdobywamy słowa, które następnie musimy umieszczać w wolnych miejscach w zdaniach, tworząc w ten sposób hipotezy na temat tego, jak doszło do zabójstwa. Wersja na iOS oprócz podstawowej edycji gry zawiera w sobie oba rozszerzenia DLC.

Pobierz z App Store

Skul: The Hero Slayer

Skul: The Hero Slayer to zręcznościowa platformówka z elementami roguelike'a. Wcielamy się w niej w ożywiony szkielet, który wyrusza z misją uratowania króla demonów porwanego przez grupę dobrych bohaterów. Podczas podróży nasza postać może zbierać różnego rodzaju czaszki, dzięki którym zyskuje nowe umiejętności specjalne. Wersja na iOS różni się od oryginału przede wszystkim systemem sterowania, przystosowanym do obsługi za pomocą ekranów dotykowych (oferuje też jednak wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów).

Pobierz z App Store

LUNA The Shadow Dust

LUNA The Shadow Dust to przygodówka typu point & click prezentująca dość klasyczne podejście do tego gatunku. Opowiada ona o przygodach młodego chłopca przemierzającego tajemniczy, nieco surrealistyczny świat w towarzystwie sympatycznego potworka. Cała historia jest tu opowiedziana bez użycia słów. Gra przykuwa uwagę przede wszystkim charakterystyczną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, dzięki której przypomina interaktywny film animowany.

Pobierz z App Store

Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie tutaj.