Pół roku temu na łamach MyApple opisywałem głośnik House Of Marley 2 Mini, teraz przyszedł czas na jego zdecydowanie większą wersję – House Of Marley Get Together 2 XL.

House Of Marley to marka audio stworzona m.in. przez syna Boba Marleya znana nie tylko z bardzo dobrego brzmienia ale i dbałości o środowisko naturalne. W produktach tej marki wykorzystywane są m.in. bambus, tkanina REWIND® (wytwarzana z organicznej bawełny, pochodzącego z recyklingu plastiku PET i odzyskanych konopii), silikon REGRIND® (odzyskiwany z odpadów, które w innym przypadku trafiłyby na wysypisko) oraz aluminium. Podobnie jest w głośniku House Of Marley Get Together 2 XL.

Wizualnie model Get Together 2 XL jest podobny do swojego mniejszego brata Get Together 2 Mini, jednak XL w nazwie tego głośnika nie jest przypadkowego. Głośnik ma całkiem spore rozmiary, wynoszące odpowiednio 44,9 x 17,9 x 18 cm. To sporo jak na głośnik przenośny. Bo Get Together 2 XL wyposażony jest w baterię pozwalającą na ponad 20 godzin pracy. Front urządzenia wykonany jest z bambusa i umieszczono na nim dwa 4-calowe głośniki niskotonowe i dwa 1-calowe głośniki wysokotonowe. Po środku umieszczono logo House Of Marley. Obudowa wykonana z silikonu REGRIND® oraz aluminium obszyta jest wspomnianą już tkaniną REWIND®.

Na górnej powierzchni znalazł się panel z przyciskami sterującymi odtwarzaniem, a także przycisk zmian fabrycznych ustawień korektora (oznaczony charakterystycznym symbolem fal) i całkiem spore, podświetlane pokrętło do regulacji głośności. Kolor podświetlenia zależy od wybranego trybu korektora.

Na tylnej ścianie znalazł się port USB-C do ładowania wbudowanej baterii oraz port USB-A, który z kolei pozwala na ładowanie źródła dźwięku, np. smartfona. House Of Marley Get Together 2 XL jest więc też swego rodzaju dużym powerbankiem.

Get Together 2 XL łączy się ze źródłem dźwięku za pośrednictwem Bluetooth 5.0. Głośnik posiada posiada moc 2 X 30 W co aż nadto wystarczy do wypełnienia muzyką nawet dużego salonu. Dzięki zasilaniu bateryjnemu można też wystawić go na taras, czy zabrać na imprezę. Jest odporny na kurz i zachlapania wodą (spełnia standard IP65), choć oczywiście pamiętać należy o jego rozmiarach. Na biwak zabrałbym raczej jego mniejszego brata.

Wspomnieć wypada, że urządzenie wyposażone jest także w mikrofon i może robić za zestaw głośnomówiący. W tej funkcji daje sobie bardzo dobrze radę. Głos zbierany przez mikrofon jest wyraźny i zrozumiały dla odbiorcy. Głos reprodukowany przez wbudowane głośniki jest także wysokiej jakości.

House of Marley Get Together 2 XL oferuje kilka wbudowanych ustawień korektora. Są to Bass Boost, Acoustic i Marley Signature Sound. Dzięki nim użytkownik może dostosować brzmienie tego głośnika do własnych upodobań. Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu tryb Marley Signature Sound. We wspomnianym trybie dźwięk jest zrównoważony w całym zakresie pasma, choć z nieznaczną przewagą niskich i średnich częstotliwości. Basy są wyraziste, mocne z całkiem niezłym odcięciem, a instrumenty w środku, takie jak gitary, instrumenty klawiszowe i wokale mięsiste i wyraźne. Górki są z kolei subtelne. Głośnik buduje też całkiem szeroką scenę muzyczną, co m.in. wynika z jego rozmiarów i rozmieszczenia przetworników. Tryb Bass Boost skierowany jest dla imprezowiczów lubiących dużo basu, z kolei tryb Acoustic cechuje się jasnym brzmieniem z uwypuklonymi wokalami.

House Of Marley Get Together 2 XL to bardzo dobra propozycja dla osób, które szukają mocnego głośnika Bluetooth do domu ale i ogrodu czy na imprezę, który sprawdzi się w każdym gatunku muzycznym, od jazzu, przez rock metal po muzykę czysto imprezową.

Głośnik House Of Marley Get Together 2 XL dostępny jest w sieci salonów Top Hi–Fi & Video Design w cenie 1999 zł.