Większość seriali i filmów dostępnych w katalogu Apple TV+ powstaje w Stanach Zjednoczonych, jednak Apple od jakiegoś czasu stara się też zamawiać coraz więcej produkcji z innych krajów. Już w przyszłym miesiącu ma odbyć się premiera nowego meksykańskiego serialu stworzonego na potrzeby tej usługi, zatytułowanego „Kobiety w błękicie". Apple opublikowało jego pierwszy zwiastun.

„Kobiety w błękicie" będą osadzonym w latach siedemdziesiątych serialem kryminalnym bazującym na prawdziwych wydarzeniach, opowiadającym o pierwszym kobiecym oddziale policyjnym w Meksyku. Głównymi bohaterkami będą cztery kobiety, które niedługo po wstąpieniu do policji odkrywają, że ich oddział powstał wyłącznie w celu odwrócenia uwagi mediów od sprawy seryjnego mordercy, z którego schwytaniem nie radzą sobie meksykańscy detektywi. Rozwścieczone tym faktem postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie rozwiązać zagadkę zbrodni. W główne role wcielą się Bárbara Mori, Ximena Sariñana, Natalia Téllez i Amorita Rasgado, zaś twórcami serialu są Fernando Rovzar (m.in. „Monarca" i „Pan Avila") oraz Pablo Aramendi (m.in. „Paco i jego ludzie" oraz „Internat").

Serial „Kobiety w błękicie" będzie składał się z dziesięciu odcinków. Premierę pierwszych dwóch zapowiedziano na 31 lipca. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi Apple TV+ co tydzień w środę.