W marcu bieżącego roku w katalogu Apple TV+ zadebiutował serial komediowy „Palm Royale", bazujący na powieści „Mr. & Mrs. American Pie" autorstwa Juliet McDaniel. Apple ogłosiło teraz, że doczeka się on kolejnego sezonu.

Akcja serialu „Palm Royale" rozgrywa się na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Palm Beach na Florydzie. Główną bohaterką jest Maxine Simmons - kobieta próbująca za wszelką cenę stać się częścią tzw. wyższych sfer. W rolę tę wciela się Kristen Wiig, znana między innymi z programu „Saturday Night Live" i filmu „Druhny", za który dostała nominację do Oscara. W serialu występują też m.in. Carol Burnett (m.in. „The Carol Burnett Show", „Poza sceną" i „Annie"), Bruce Dern (m.in. „Nienawistna ósemka", „Nebraska" i „Wielki Gatsby") i piosenkarz Ricky Martin.

Produkcją drugiego sezonu zajmie się ponownie należąca do Apple wytwórnia Apple Studios. Showrunnerką serialu nadal pozostanie Abe Sylvia (m.in. „Już nie żyjesz", „Producenci" i „Siostra Jackie"). Z informacji prasowej wynika też, że w nowych odcinkach ponownie zobaczymy większość aktorów znanych już z pierwszego sezonu. Nie wiadomo jednak, czy do obsady dołączą także nowe nazwiska. Apple nie ujawniło też jak dotąd żadnych szczegółów na temat fabuły drugiego sezonu oraz jego przewidywanej daty premiery.

Pierwszy sezon serialu „Palm Royale" jest dostępny do obejrzenia w całości w Apple TV+.

Źródło: Apple