W kwietniu ubiegłego roku w katalogu Apple TV+ zadebiutował serial animowany „Żabek i Ropuch". Apple zapowiedziało dziś premierę jego drugiego sezonu, prezentując też zwiastun nowych odcinków.

„Żabek i Ropuch" to serial animowany bazujący na popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Arnolda Lobela, wydanych oryginalnie w latach siedemdziesiątych. Podobnie jak pierwowzór opowiada on o dwójce tytułowych przyjaciół, którzy mimo pozornych podobieństw dość znacznie różnią się od siebie. Autorem serialowej adaptacji jest Rob Hoegee (który wcześniej pracował przy dostępnym w Apple TV+ serialu animowanym „Panda Tafla") zaś za animację odpowiada studio Titmouse (m.in. „Big Mouth”, „Star Trek: Lower Decks” i „The Legend of Vox Machina”).

Premierę drugiego sezonu serialu „Żabek i Ropuch" zapowiedziano na 31 maja. Tego dnia Apple prawdopodobnie opublikuje od razu wszystkie odcinki. Pierwszy sezon jest już dostępny do obejrzenia w całości w Apple TV+. Podobnie jak większość dostępnych tam produkcji skierowanych do młodszych odbiorców oferuje on opcjonalny polski dubbing i audiodeskrypcję.