Już w najbliższy piątek w katalogu Apple TV+ zadebiutuje serial „Wielkie cygaro", będący kolejnym efektem współpracy Apple z wytwórnią Warner Bros. Television. Apple opublikowało nowe nagranie promujące tę produkcję.

„Wielkie cygaro" będzie opartym na faktach dramatem opowiadającym o Hueyu P. Newtonie - przywódcy i współzałożycielu Partii Czarnych Panter, radykalnej organizacji politycznej powstałej w latach 60. w USA. Tematem przewodnim będzie jego ucieczka na Kubę, w której pomógł mu hollywoodzki producent Bert Schneider, organizując w tym celu fałszywą produkcję filmową. W główną rolę wcieli się André Holland, znany m.in. z filmów „Moonlight" i „Selma". Showrunnerką serialu jest Janine Sherman Barrois (m.in. „Zabójcze umysły", „Pazury" i „Ostry dyżur"). W nowym nagraniu promocyjnym opublikowanym przez Apple Holland, Barrois i inne osoby zaangażowane w powstanie serialu opowiadają o jego fabule, bohaterach i motywach przewodnich.

Premierę serialu „Wielkie cygaro" zapowiedziano na 17 maja. Tego dnia w Apple TV+ udostępnione zostaną pierwsze dwa z sześciu odcinków. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w piątek.