Większość seriali i filmów dostępnych w katalogu Apple TV+ powstaje w Stanach Zjednoczonych, jednak Apple od jakiegoś czasu stara się też zamawiać coraz więcej produkcji z innych krajów. Teraz zapowiedziano premierę nowego meksykańskiego serialu stworzonego na potrzeby tej usługi, zatytułowanego „Kobiety w błękicie".

„Kobiety w błękicie" będą osadzonym w latach siedemdziesiątych serialem kryminalnym bazującym na prawdziwych wydarzeniach, opowiadającym o pierwszym kobiecym oddziale policyjnym w Meksyku. Główną bohaterką będzie María, kobieta odnajdująca swoje powołanie w pracy policjantki, która niedługo po wstąpieniu do służby odkrywa, że jej oddział powstał tylko w celu odwrócenia uwagi mediów od sprawy seryjnego mordercy, z którego schwytaniem nie radzi sobie meksykańska policja. W rolę tę wcieli się Bárbara Mori (znana m.in. z filmu „Kites" i serialu „La Negociadora"), zaś twórcami serialu będą Fernando Rovzar (m.in. „Monarca" i „Pan Avila") oraz Pablo Aramendi (m.in. „Paco i jego ludzie" oraz „Internat").

Serial „Kobiety w błękicie" będzie składał się z dziesięciu odcinków. Premierę pierwszych dwóch zapowiedziano na 31 lipca. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi Apple TV+ co tydzień w środę.

Źródło: Apple