Apple ogłosiło rozpoczęcie prac nad serialem „Kobieta z jeziora" w 2021 roku, jednak produkcja ta napotkała po drodze kilka problemów i opóźnień. Teraz zapowiedziano, iż jej premiera odbędzie się w lipcu.

„Kobieta z jeziora" będzie ekranizacją powieści kryminalnej o tym samym tytule autorstwa Laury Lippman. Akcja serialu będzie toczyć się w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku w Baltimore. Główną bohaterką serialu będzie początkująca reporterka, Maddie Schwartz, badająca sprawę śmierci młodej aktywistki, Cleo Sherwood, walczącej z segregacją rasową. W role te wcielą się Natalie Portman (zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Czarny łabędź") i Moses Ingram (która wystąpiła wcześniej w filmie „Tragedia Makbeta" z Apple TV+).

Scenarzystką i reżyserką serialu jest Alma Har’el (m.in. „Bombay Beach" i „LoveTrue"). Produkcją na zlecenie Apple zajęły się wytwórnie Crazyrose, Bad Wolf America, Zusa i Endeavor Content. W prace nad serialem zaangażowana była także autorka oryginalnej powieści.

Serial „Kobieta z jeziora" będzie składać się z siedmiu odcinków. Pierwsze dwa z nich zadebiutują w Apple TV+ 19 lipca 2024 roku. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w piątek.

Źródło: Apple