Chris Smith to amerykański producent i reżyser znany m.in. za sprawą dokumentów „Król tygrysów" i „Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła". Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do Apple TV+ trafił teraz jego najnowszy serial dokumentalny - „Hollywood, kraina złudy".

„Hollywood, kraina złudy" bazuje na książce „Hollywood Con Queen: The Hunt for an Evil Genius" autorstwa dziennikarza śledczego Scotta Johnsona, opisującej jego śledztwo w sprawie tajemniczej postaci, która podszywając się pod najbardziej wpływowe kobiety z branży firmowej wabiła ofiary marzące o sławie i karierze, a następnie nie tylko wyłudzała od nich pieniądze, ale też wplątywała je w swoją pokręconą psychologiczną grę o międzynarodowym zasięgu. Chris Smith jest producentem i reżyserem serialu, zaś Johnson pracował przy nim jako konsultant. Produkcją na zlecenie Apple zajęła się wytwórnia Library Films.

Serial „Hollywood, kraina złudy" składa się z trzech odcinków. Wszystkie są już dostępne do obejrzenia za pośrednictwem usługi Apple TV+.