Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w kwietniu 2024 roku.

Boxes: Lost Fragments

Boxes: Lost Fragments to gra przygodowo-logiczna wyraźnie inspirowana bardzo popularną swego czasu serią The Room. Wcielamy się w niej w złodzieja, który dostaje zlecenie okradzenia pewnej tajemniczej posiadłości. Szybko okazuje się jednak, że budynek jest pułapką, a by się z niej wydostać będziemy musieli rozwiązać serię coraz bardziej skomplikowanych mechanicznych łamigłówek, mających postać zamkniętych skrzynek.

Pobierz z App Store

Dadish 3D

Gry z serii Dadish to humorystyczne platformówki w stylu retro, w których wcielamy się w tytułowego ojca rodziny rzodkiewek, który co chwilę musi ratować swoje potomstwo z kolejnych opałów. Dadish 3D jest pierwszą odsłoną rozgrywającą się w trójwymiarowym środowisku, jednak mimo tej zmiany gra zachowuje stylistykę zbliżoną do dwuwymiarowych poprzedniczek. Pod względem mechaniki rozgrywki wyraźnie czerpie ona inspiracje z klasycznych konsolowych platformówek 3D z lat dziewięćdziesiątych, takich jak Super Mario 64 czy Crash Bandicoot. Na graczy czeka pięćdziesiąt poziomów i pięciu bossów do pokonania.

Pobierz z App Store

Wildfrost

Wildfrost to gra karciana typu roguelike deckbuilder, wyraźnie inspirowana najpopularniejszym reprezentantem tego gatunku, Slay the Spire, ale jednocześnie wprowadzająca kilka własnych, unikalnych pomysłów w mechanice rozgrywki. Akcja gry przenosi nas do świata opanowanego przez wieczną zimę. Wcielamy się w wodza plemienia walczącego o przetrwanie w tym niegościnnym środowisku.

Pobierz z App Store

Dumb Ways to Survive

Marka Dumb Ways to Die powstała w 2012 roku jako australijska kampania społeczna promująca bezpieczne zachowanie w pobliżu torów i przejazdów kolejowych. Początkowo skupiała się ona głównie wokół chwytliwej piosenki z animowanym teledyskiem, jednak z czasem powiększyła się też o serię gier zręcznościowych. Dumb Ways to Survive stanowi jej najnowszy spin-off, stworzony w ramach współpracy z serwisem Netflix. W nowej grze bohaterowie znani z Dumb Ways to Die w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostają uwięzieni w pełnej niebezpieczeństw dziczy. By przeżyć muszą m.in. polować, zbierać surowce, wytwarzać różne przedmioty i rozbudowywać swój obóz.

Pobierz z App Store

Loop Hero

Loop Hero to dość nietypowa gra mieszająca w sobie elementy RPG, karciano/planszowej strategii i gry logicznej. Rozgrywka polega tu na nadzorowaniu bohatera, który porusza się po zapętlonej ścieżce, walcząc po drodze z różnymi potworami. Sęk w tym, że nie mamy bezpośredniej kontroli nad samym herosem - zamiast tego korzystając ze zdobywanych w trakcie rozgrywki kart możemy wpływać na otaczający go świat, np. dodając nowe lokacje, które pojawią się na jego drodze. W trakcie rozgrywki musimy więc umiejętnie zagrywać karty w taki sposób, by nasz bohater rozwijał się i zdobywał coraz więcej łupów, przedmiotów i punktów doświadczenia, ale jednocześnie by stawiane przed nim wyzwania nie okazały się zbyt trudne.

Pobierz z App Store

Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie tutaj.