Eric Schmidt, prezes zarządu Google, skomentował niedawno rezygnację Apple z map autorstwa jego firmy w systemie iOS 6. W trakcie wczorajszego wywiadu udzielanego dziennikarzom portalu AllThingsD, Schmidt po raz kolejny wypowiedział się ta temat tej sytuacji.

Prezes zarządu firmy z Mountain View powiedział, że Apple nie powinno rezygnować z map Google, ponieważ są one po prostu lepsze. Z takim twierdzeniem trudno w tym momencie polemizować. Schmidt powiedział także, że Apple już dawno temu zdecydowało się na stworzenie własnej aplikacji z mapami, ale dopiero teraz przekonało się, jak trudne jest to zadanie.
Zapytany, czy jest szansa na to, że do końca tego roku Google wyda nową aplikację z mapami na iOS, Schmidt odpowiedział, nawet jeśli do tego dojdzie, to i tak Apple będzie musiało taką aplikację zatwierdzić, a w przeszłości zdarzało się, że nie wszystkie aplikacje z Mountain View pomyślnie przechodziły tę drogę.

W trakcie tego wywiadu padło też inne bardzo ciekawe pytanie. Schmidt został zapytany, czy wolałby być dyrektorem generalnym Apple, Amazonu czy może Facebooka?

Zasiadałem w zarządzie Apple i zawsze będę czuć do nich sentyment. Bardzo dobrze znałem Steve'a Jobsa, byliśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi i szczerze za nim tęsknię.
Jeff Bezos podjął znaczące przedsięwzięcia. Facebook ma z kolei ponad miliard użytkowników.
Naciskany na wskazanie jednej firmy, odpowiedział:
Która z nich ma najwięcej gotówki?
Odpowiedź dość zaskakująca, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w Cupertino Schmidt uznawany jest za pewnego rodzaju zdrajcę, kiedy zasiadając w zarządzie Apple przyczynił się walnie do powstania Androida, aktualnie największego konkurenta systemu iOS.

Źródło: CultOfMac