W zeszłym miesiąc informowaliśmy Was o tym, że pierwszym urządzeniem ze składanym ekranem w ofercie Apple nie będzie iPhone. Tym razem informacje z Korei dotyczą właśnie smartfona ze składanym ekranem.

Zdaniem analityków Alpha Biz, którzy powołują się na źródła związane z łańcuchem dostaw premiera iPhone’a została przesunięta na 2027 rok z powodu problemów technicznych. Jednym z nich jest problem dotyczący zakupu podzespołów, w tym ekranów, które spełniałyby wysokie standardy założone przez Apple.

Firma stara się wyeliminować zagniecenia powstające na środku wyświetlacza w wyniku wielokrotnego składania i wciąż pracuje nad projektem zawiasu, który umożliwi ułożenie wyświetlacza całkowicie płasko, bez nierówności i zagłębień pośrodku. Apple rozważało również wypełnienie paneli materiałami polimerowymi, takimi jak silikon lub akrylan, aby ograniczyć problemy z odbiciami światła.

Warto przypomnieć w tym miejscu niedawne doniesienia sugerujące, że Apple zawiesiło prace nad składanym „iPhonem” po tym, jak wyświetlacze dostawców nie przeszły rygorystycznych standardów testowych firmy. Podobno firma testuje składane telefony konkurencji od 2016 roku w ramach procesu badawczo-rozwojowego nad urządzeniami składanymi.

Źródło: MacRumors