ClearVPN to świetna aplikacja oferująca połączenia VPN dla użytkowników komputerów Mac, iPhone'ów i iPadów. Jej producent, dobrze znane czytelnikom MyApple ukraińskie MacPaw, właśnie udostępnił jej dużą aktualizację.

Nowa wersja programu, dostępna jest teraz nie tylko na platformy Apple, ale także dla użytkowników komputerów PC z Windows oraz urządzeń z systemem Android. ClearVPN umożliwia łatwe łączenie się z serwerami w ponad 45 krajach i bezpieczne korzystanie z publicznych hotspotów Wi-Fi czy bezproblemowe korzystanie z usług streamingowych.

ClearVPN zyskał nowy interfejs, który jeszcze bardziej upraszcza zestawienie połączenia VPN z najlepszych dostępnym serwerem za pomocą jednego przycisku. Optymalna lokalizacja określana jest za pomocą specjalnego algorytmu, który analizuje takie czynniki, jak lokalizacja, bliskość serwerów, dostępność usług, obciążenie serwera, a także odległość między serwerami. Oczywiście użytkownik wciąż ma możliwość ręcznego wybrania serwera w konkretnym kraju lub dla konkretnej usługi VOD.

Na tym jednak nie koniec. Aktualizacja przynosi m.in. możliwość tworzenia widgetów w iOS, skrótów Siri do automatyzacji (np. automatycznego aktywowania VPN przy otwarciu przeglądarki web czy dołączenia do publicznej sieci Wi-Fi) czy dodanie rozszerzenia ClearWeb do przeglądarki Chrome blokującego reklamy.

ClearVPN oferuje szyfrowanie najwyższego poziomu z zaawansowanymi protokołami zapewniającymi prywatność oraz wiodące w branży zabezpieczenia wraz ze ścisłą polityką braków zapisywania aktywności w logach.

ClearVPN dostępny jest w subskrypcji miesięcznej (49,99 zł w App Store lub 30,35 zł dostępnej bezpośrednio na stronie MacPaw) lub rocznej (249,99 zł w App Store lub 182,19 zł bezpośrednio na stronie MacPaw) , a także w ramach usługi Setapp.

ClearVPN 2 w App Store

ClearVPN 2 na stronie MacPaw

Usługa Setapp