Czytelnicy MyApple dobrze znają aplikację CleanMyMac ukraińskiego studia MacPaw, która pozwala na utrzymywanie komputera Mac w dobrej kondycji. Teraz w App Store, jako naturalna ewolucja z aplikacji Gemini Photos (także opisywanej na łamach naszego serwisu) pojawiła się aplikacja CleanMy®Phone.

CleanMy®Phone pozwala na usuwanie z iPhone'a i iPada wszelkich cyfrowych śmieci, w tym niepotrzebnych zdjęć, w tym tych nieostrych, duplikatów czy nagrań ekranu lub filmików z serwisów społecznościowych. Dzięki temu można odzyskać dużo miejsca nie tylko na swoim iPhonie czy iPadzie, ale także w iCloud. Aplikacja pozwala także organizować czy sortować biblioteki zdjęć, wyszukując przy tym najlepsze ujęcia spośród podobnych do siebie zdjęć. Na tym nie koniec. Aplikacja CleanMy®Phone wyposażona jest w test prędkość połączenia internetowego.

Rościsław Bogdanow, menadżer produktu CleanMy®Phone w MacPaw:

CleanMy®Phone to nie tylko czyszczenie; stworzyliśmy go, aby usprawnić sposób, w jaki ludzie zarządzają i organizują pamięć na urządzeniach iOS i iPadOS

To zaawansowane narzędzie, które powstało na bazie dziedzictwa Gemini Photos, wspierane przez nasz własny algorytm sztucznej inteligencji, pomagające w efektywnym czyszczeniu i organizowaniu przestrzeni cyfrowej, z wizją stania się w przyszłości najlepszą, wszechstronną aplikacją do pielęgnacji iOS/iPadOS

Miałem okazję testować wersję beta CleanMy®Phone i przy pierwszym czyszczeniu usunęła ona 3,65 GB duplikatów, zrzutów ekranu, rozmazanych zdjęć czy nagrań ekranu z biblioteki.

Pomaga mi też segregować najlepsze zdjęcia z koncertów mojego zespołu, których kilkaset jest robionych (moim iPhone'em) podczas każdego naszego koncertu. Dodatkowo mam teraz test prędkości w tej jednej aplikacji.

Aplikacja CleanMy®Phone dostępna jest w abonamencie w cenie 97,99 zł, dostępna jest także w usłudze Setapp (o której wielokrotnie pisałem na łamach MyApple).

CleanMy®Phone w App Store