Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w lutym 2024 roku.

Warframe

Warframe pozwala graczom wcielić się w przedstawicieli pradawnej rasy Tenno, którzy budzą się z trwającego setki lat kriogenicznego snu w świecie ogarniętym wojną. Tytułowe Warframe'y to biomechaniczne kombinezony wykorzystywane przez nich podczas walki. Pod względem mechaniki rozgrywki jest to sieciowa strzelanka z elementami RPG, nastawiona głównie na kooperację między graczami. Wersja na urządzenia z systemem iOS nie tylko oferuje całą zawartość znaną z PC i konsol (oczywiście z systemem sterowania dostosowanym do ekranów dotykowych), ale też daje możliwość rozgrywki międzyplatformowej oraz synchronizacji postępów między różnymi urządzeniami.

Pobierz z App Store

Yes, Your Grace

Yes, Your Grace łączy w sobie elementy przygodówki i gry strategicznej. Wcielamy się tu w króla Eryka, władcę Davern. Naszym głównym zadaniem jest zarządzanie królestwem, co wymaga podejmowania przez nas wielu trudnych decyzji. Poddani i dyplomaci nieustannie zwracają się do nas z różnego rodzaju prośbami, a to, jak zareagujemy na każdą z nich, może mieć często bardzo poważne konsekwencje. Jednocześnie musimy też kierować prywatnym życiem króla i jego rodziny.

Pobierz z App Store

Rainbow Six: SMOL

Rainbow Six: SMOL to mobilny spin-off popularnej serii taktycznych strzelanek, traktujący jednak pierwowzór ze sporym przymrużeniem oka. Zamiast powagi i realizmu otrzymujemy tu więc kreskówkowy, przesłodzony świat, w którym tytułowy oddział małych, karykaturalnych antyterrorystów musi mierzyć się z takimi zagrożeniami jak uzbrojone pingwiny i demony. Pod względem mechaniki rozgrywki jest to zręcznościowa strzelanka z proceduralnie generowanymi poziomami.

Pobierz z App Store

Wytchwood

W Wytchwood wcielamy się w wiedźmę żyjącą w baśniowym świecie pełnym gadających zwierząt i innych postaci znanych z klasycznych bajek. Gra reklamowana jest przez twórców jako połączenie przygodówki z grą craftingową. W praktyce rozgrywka polega tu głównie na przemierzaniu świata w poszukiwaniu surowców wymaganych do wykonania różnego rodzaju przedmiotów potrzebnych nam by popchnąć fabułę do przodu. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim ciekawa, rysunkowa oprawa graficzna, nadająca grze unikatowego charakteru.

Pobierz z App Store

BROK the InvestiGator

BROK the InvestiGator to dość nietypowa mieszanka gatunków, łącząca w sobie elementy klasycznej przygodówki typu point & click, zręcznościowej bijatyki w stylu beat'em up i RPG. Akcja gry dzieje się w futurystycznym świecie rządzonym przez antropomorficzne zwierzęta. Wcielamy się w niej w aligatora o imieniu BROK - byłego boksera pracującego jako prywatny detektyw. W grze przyjdzie nam zarówno wykonywać typowo detektywistyczną pracę, taką jak zbieranie poszlak, przesłuchiwanie świadków i rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek, jak i wziąć udział w wielu starciach, w trakcie których nasz bohater może popisać się umiejętnością walki wręcz. Całość została okraszona grafiką stylizowaną na klasyczne kreskówki z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Pobierz z App Store

Dominion

Dominion to gra karciana typu deckbuilder (powszechnie uznawana za jednego z prekursorów tego podgatunku) przeznaczona dla 2 do 4 graczy (choć cyfrowa edycja oferuje też wariant solo, w którym mierzymy się z SI), którzy wcielają się w niej w rywalizujących między sobą władców. Każdy z nich zaczyna z talią stosunkowo słabych kart, którą rozbudowuje w trakcie rozgrywki dodając do niej mocniejsze karty wybierane z losowej puli wspólnej dla wszystkich uczestników. Kluczem do sukcesu jest więc nie tylko umiejętne wybieranie kart dobrze współgrających ze sobą, ale też obserwowanie tego, jakie karty dodają do swoich talii nasi przeciwnicy.

Pobierz z App Store

Potion Permit

W Potion Permit wcielamy się w alchemika specjalizującego się w przygotowywaniu leczniczych mikstur, rozpoczynającego pracę w niewielkim miasteczku, którego mieszkańcy podchodzą dość nieufnie do tej dziedziny nauki. Naszym zadaniem jest leczenie ich rozmaitych dolegliwości, co wymaga najpierw odpowiedniego zdiagnozowania problemu, a następnie wyruszenia w niebezpieczną, pełną potworów dzicz, w celu zdobycia niezbędnych składników. Pod względem mechaniki rozgrywki Potion Permit miesza ze sobą elementy RPG, zręcznościowej gry akcji i gry typu life-sim.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w lutym, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.