Feral Interactive to studio specjalizujące się w przenoszeniu na systemy Apple gier znanych z konsol i komputerów z systemem Windows. Pod koniec 2021 roku opublikowało ono w App Store całkiem udany port gry Alien: Isolation. Była to płatna produkcja typu premium, jednak teraz jej twórcy zdecydowali się udostępnić jej część za darmo w modelu Free To Start.

Alien: Isolation to gra typu survival horror rozgrywająca się w świecie znanym z filmów z serii Obcy. Gracz wciela się w niej w Amandę - córkę głównej bohaterki filmu „Obcy - ósmy pasażer Nostromo" - która próbując odkryć prawdę o tym, co przytrafiło się jej matce, trafia na stację kosmiczną Sevastopol, po której grasuje tytułowy niebezpieczny kosmita. Wersja dla iOS zawiera całą zawartość znaną z podstawowej edycji gry oraz wszystkie siedem rozszerzeń DLC (nie trzeba za nie dodatkowo płacić).

Nowa wersja Free To Start pozwala zainteresowanym graczom przetestować początkowe etapy gry bez wydawania pieniędzy. Odblokowanie całej dostępnej zawartości wymaga jednorazowej opłaty w wysokości 79,99 zł.

Gra Alien: Isolation dostępna jest do pobrania z App Store za darmo.

Pobierz z App Store