Niedawno ogoszono, iż już w przyszłym miesiącu w Apple TV+ zadebiutuje film „Napoleon", będący pierwszym efektem współpracy Apple z wytwórnią należącą do Ridleya Scotta - reżysera znanego za sprawą takich filmów jak „Łowca Androidów", „Gladiator" czy „Obcy - 8. pasażer Nostromo". Teraz zapowiedziano jej kolejny projekt powstający na potrzeby Apple TV+ - serial „Prime Target".

„Prime Target" ma być thrillerem opowiadającym o genialnym matematyku pracującym nad odkryciem, które może złamać współczesne metody szyfrowania. Jego dokonania ściągają na niego uwagę zarówno agentów rządowych, jak i tajemniczych wrogów próbujących powstrzymać go przed osiągnięciem celu. Gdy nawiązuje współpracę z agentką NSA wspólnie odkrywają, że znajduje się on w samym sercu spisku.

W główne role wcielą się Leo Woodall (m.in. „Jeden dzień" i „Biały Lotos") oraz Quintessa Swindell (m.in. „Black Adam" i „Master Gardener"). Scenarzystą serialu jest Steve Thompson (m.in. „Sherlock" i „Wiedeńska krew") zaś reżyserią zajmie się Brady Hood (m.in. „Top Boy" i „Wielkie nadzieje"). Ridley Scott jest jednym z producentów wykonawczych serialu. Oprócz należącej do niego wytwórni Scott Free Productions w projekt zaangażowane jest też New Regency.

Przewidywana data premiery „Prime Target" w Apple TV+ nie została jak na razie ujawniona.

Źródło: Apple