Aplikacja Google dla iPhone'a jest cały czas rozwijana. Wczoraj pojawiła się kolejna aktualizacja, wzbogacająca ją o wyszukiwanie na podstawie zdjęcia. Jest ona od dawna znana użytkownikom Androida, teraz trafiła także na iOS.

Funkcja Google Goggles pozwala na zrobienie zdjęcia przedmiotowi, a następnie jego analizę i wyświetlenie listy wyników odpowiadających obrazowi. Aby ją uruchomić, należy włączyć ją w ustawieniach aplikacji Google. Dzięki temu obok przycisku wyszukiwania głosowego pojawi się również ikonka aparatu, która przenosi nas do robienia zdjęć.


Po wykonaniu zdjęcia aplikacja analizuje je i pokazuje hasła przyporządkowane do obrazu. Niestety, nie zawsze działa to poprawnie, ale zazwyczaj wynika to z mało wyraźnego lub zbyt ciemnego zdjęcia. Możliwe jest również tłumaczenie tekstu, jeżeli zrobimy mu wystarczająco dokładną fotografię. Tutaj funkcja ta działa już dużo lepiej, a opiera swoje działanie oczywiście o Google Translate.

Aplikacja Google Mobile App jest darmowa, możecie pobrać ją tutaj. Funkcja Google Goggles działa tylko na iPhone'ach 3GS i 4.