Już w przyszłym miesiącu w katalogu Apple TV+ zadebiutuje serial „Obława", wyprodukowany przez należącą do Apple wytwórnię Apple Studios. Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano jego pierwszy oficjalny zwiastun.

„Obława" ma być po części serialem historycznym a po części thrillerem kryminalnym opartym na prawdziwych wydarzeniach, opowiadającym o zamachu na amerykańskiego prezydenta Abrahama Lincolna i jego następstwach. W główną rolę wcieli się Tobias Menzies, znany m.in. z „The Crown" i „Gry o tron". Zagra on Edwina Stantona, kierującego tytułową obławą na zamachowca. Scenarzystką i główną producentką serialu jest zaś Monica Beletsky, która wcześniej pracowała m.in. przy „Fargo" i „Friday Night Lights". W produkcję zaangażowany był też pisarz James Swanson, autor książki „Manhunt: The 12-Day Chase for Lincoln's Killer", na której bazuje serial.

„Obława" będzie składać się z siedmiu odcinków. Pierwsze dwa z nich zadebiutują w Apple TV+ 15 marca 2024 roku. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w piątek.