Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w styczniu 2024 roku.

Death Stranding Director's Cut

Death Stranding to gra autorstwa Hideo Kojimy - słynnego japońskiego projektanta znanego przede wszystkim za sprawą serii Metal Gear. Był to jego pierwszy projekt po odejściu z Konami i założeniu własnego studia. Akcja Death Stranding rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Stanach Zjednoczonych, przedstawiając świat odmieniony w wyniku tajemniczego kataklizmu. Gracz wciela się w postać Sama - jednego z kurierów zajmujących się przenoszeniem różnego rodzaju przesyłek poprzez pełne niebezpieczeństw pustkowia. Pod względem mechaniki rozgrywki jest to gra akcji TPP z otwartym światem. Wersja, która trafiła na platformy Apple, to edycja Director's Cut, oferująca dodatkową zawartość oraz szereg poprawek i usprawnień. W przypadku systemu iOS wymaga ona do działania iPhone'a 15 Pro lub 15 Pro Max, natomiast wersje dla iPadOS i macOS wymagają urządzeń z układem M1 lub nowszym.

Pobierz z App Store

Ugly

Ugly to gra platformowo-logiczna określana przez samych twórców jako mroczna, pokręcona baśń. Jej akcja rozgrywa się we wnętrzu udręczonego umysłu głównego bohatera, które zostało przedstawione jako zdewastowana posiadłość pełna pokoi skrywających jego wspomnienia i związane z nimi sekrety. Pokonując kolejne poziomy stopniowo poznajemy jego historię. W grze znajdziemy zarówno wyzwania czysto zręcznościowe jak i różnego rodzaju zagadki logiczne, z których większość wykorzystuje mechanikę tworzenia lustrzanych odbić naszego bohatera, z którymi możemy zamieniać się miejscami. Co jakiś czas przyjdzie nam się też zmierzyć z kończącymi kolejne etapy bossami. Na uwagę zasługuje też ciekawa, ręcznie rysowana oprawa graficzna gry.

Pobierz z App Store

Art of Rally

Art of Rally to gra wyścigowa inspirowana złotą erą rajdów samochodowych. Do dyspozycji graczy oddano tu ponad 50 pojazdów (w tym modele inspirowane klasykami z lat 60. i 80.), którymi możemy ścigać się po 78 trasach przedstawiających różne zakątki świata, m.in. Niemcy, Norwegię, Japonię i Kenię. Gra cechuje się minimalistyczną stylistyką oprawy graficznej i akcją przedstawioną z lotu ptaka. Wersja dla iOS różni się od pierwowzoru znanego z konsol i komputerów systemem sterowania przystosowanym do obsługi za pomocą ekranów dotykowych.

Pobierz z App Store

METAL SLUG X

Oryginalne METAL SLUG X miało swoją premierę w 1999 roku na automatach z rodziny Neo Geo. Była to usprawniona wersja wydanej zaledwie rok wcześniej gry Metal Slug 2, dodająca nowe elementy i poprawiająca błędy techniczne występujące w oryginale. Podobnie jak w pozostałych częściach rozgrywka polega tu głównie na przemierzaniu kolejnych plansz wypełnionych hordami przeciwników, zakończonych walką z większymi i bardziej wymagającymi bossami. Po drodze przyjdzie nam zbierać różnego rodzaju bronie i power-upy, a co jakiś czas będziemy też mogli zasiąść za sterami jednego z kilku dostępnych w grze pojazdów. Wersja dla iOS oprócz systemu sterowania przystosowanego do obsługi za pomocą ekranu dotykowego wprowadza też do gry kilka pomniejszych usprawnień, takich jak możliwość szybkiego zapisywania i wczytywania stanu gry.

Pobierz z App Store

Money Heist: Ultimate Choice

Money Heist: Ultimate Choice bazuje na popularnym hiszpańskim serialu „Dom z papieru", opowiadającym o grupie przestępców dowodzonych przez tajemniczego złodzieja o pseudonimie Profesor, próbujących przeprowadzić skok na Hiszpańską Mennicę Królewską. Akcja gry dzieje się przed wydarzeniami przedstawionymi w serialu. Gracz wciela się w nowego członka ekipy Profesora, pomagając jej w jednym z wcześniejszych napadów. Rozgrywka skupia się głównie na dialogach, w trakcie których możemy podejmować decyzje mające wpływ na to, jak potoczy się fabuła. Co jakiś czas przyjdzie nam też rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w styczniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.