Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w grudniu 2023 roku.

Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 to jedna z najsławniejszych odsłon kultowej serii gier typu survival horror, wydana oryginalnie w 2005 roku na konsole GameCube i PlayStation 2. Gracze wcielają się w niej w agenta Leona S. Keneddy’ego, mającego za zadanie odnalezienie uprowadzonej córki prezydenta USA. Podążając za jej tropem trafia on do oddalonej od cywilizacji hiszpańskiej wioski, opanowanej przez tajemniczy kult odpowiedzialny za porwanie dziewczyny. Wersja, która trafiła w grudniu na platformy Apple, to wydany w marcu 2023 roku Remake, który oprócz odświeżonej oprawy graficznej przynosi też ze sobą kilka zmian w scenariuszu i rozgrywce. Wersja na iOS wymaga do działania iPhone'a 15 Pro lub 15 Pro Max. Wersje na iPadOS i macOS wymagają zaś urządzeń z układami M1 lub nowszymi.

Pobierz z App Store

Little Nightmares

Little Nightmares to gra platformowo-logiczna utrzymana w konwencji horroru. Wcielamy się w niej w małą dziewczynkę o imieniu Six, która budzi się na pokładzie wielkiego statku, pełnego dziwnych, wiecznie głodnych istot. Jako iż nasza bohaterka nie ma szans w bezpośredniej walce z przeciwnikami, by przeżyć i wydostać się z tej pułapki musi wykorzystać spryt i zręczność. Gra charakteryzuje się ciekawą stylistyką oprawy graficznej, przywodzącą na myśl filmy Guillermo Del Toro.

Pobierz z App Store

Shapez

Shapez to gra logiczna, w której kierujemy fabryką produkującą różnego rodzaju obiekty składające się z prostych kształtów geometrycznych. Naszym zadaniem jest ustawianie dostępnych nam maszyn w taki sposób, by łączyły elementy w określone wzory. Z biegiem czasu obiekty, które musimy produkować, stają się coraz bardziej złożone, co wymaga od nas nie tylko konstruowania coraz bardziej skomplikowanych linii produkcyjnych, ale też dbania o optymalizację całego układu.

Pobierz z App Store

Goat Simulator 3

Gry z serii Goat Simulator określane są przez twórców jako coś przypominającego klasyczny symulator jazdy na deskorolce, z tym że zamiast deskorolkarzem kierujemy kozą, a zamiast wykonywać tricki siejemy zamęt i zniszczenie. Trzecia część, której premiera w wersji na PC i konsole odbyła się w listopadzie 2022 roku, poza znacznie większym światem i ulepszoną oprawą graficzną oferuje też pierwszą w tej serii kampanię fabularną, tryb kooperacji dla czterech graczy oraz szereg różnego rodzaju wbudowanych mini-gier (w tym kilka nastawionych na rozgrywkę online).

Pobierz z App Store

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Grand Theft Auto to popularna seria gier akcji, w których wcielamy się w złodzieja samochodowego pnącego się po szczeblach przestępczej kariery. Kolekcja The Trilogy - The Definitive Edition obejmuje jej trzy pierwsze trójwymiarowe odsłony: GTA 3, GTA: Vice City i GTA: San Andreas. Nowe wersje różnią się od oryginałów odświeżoną oprawą graficzną oraz szeregiem usprawnień w rozgrywce, w tym ulepszonym systemem sterowania. Co ciekawe, wszystkie trzy gry wchodzące w skład Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition trafiły do App Store w dwóch różnych wersjach, różniących się między sobą modelem dystrybucji. Pierwsza - nosząca nazwę Definitive - to pozbawione jakichkolwiek mikropłatności i reklam wersje premium, kosztujące 90 zł każda.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gry wchodzące w skład Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition zostały też udostępnione na iOS za pośrednictwem usługi Netflix. Wersje te są dostępne do pobrania z App Store za darmo, jednak by w nie zagrać wymagane jest aktywne konto we wspomnianym serwisie streamingowym.

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w grudniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.