Usunięcie z iOS map Google i zastąpienie ich rozwiązaniem Apple wywołało falę krytyki. Użytkownicy skarżą się zarówno na gorsze pokrycie terenu, niższą jakość zdjęć satelitarnych, jak również na mniejszą liczbę POI. Okazuje się, że nowe mapy wpłynęły negatywnie na zadowolenie użytkowników z systemu iOS.

Firma On Device przeprowadziła na rynku amerykańskim badanie na 16 000 użytkownikach urządzeń z systemem iOS 6. Wskaźnik ogólnego zadowolenia wyniósł 7,65 punktów (na 10 możliwych). Jest to bardzo dobry wynik, jeśli jednak pod uwagę weźmiemy badania z poprzednich lat, to iOS 6 nie wypada już tak dobrze. Poprzednia wersja systemu uzyskała wynik 7,75 punktów. Ponadto do iOS 5 włącznie zadowolenie użytkowników z kolejnych aktualizacji rosło. Największy wzrost odnotowano przy przejściu z iOS 4 na iOS 5 - wynik wzrósł wtedy z 6,93 do 7,75 punktów. iOS 6 jest więc mniej satysfakcjonujący niż poprzednik - jest to pierwszy przypadek, gdy aktualizacja powoduje zmniejszenie zadowolenia użytkowników.

Nowe mapy to właściwie jedyna zmiana wprowadzona w iOS 6, która doczekała się krytyki. Apple postanowiło zrezygnować z usług Google i zaproponować własne rozwiązania. Według wielu osób okazały się one na razie zmianą na gorsze.

Źródło: Cult of Mac