Kwestia nowych map w iOS 6 to drażliwy temat. Większość użytkowników nowej aplikacji nie jest z niej zadowolona. Apple świadome zaistniałego problemu, rozpoczęło intensywną rekrutację osób, które przyczynią się do poprawy nowej aplikacji.

Portal TechCrunch donosi, że na czele listy osób poszukiwanych przez Apple są byli i aktualni członkowie zespołu odpowiedzialnego za Mapy Google. Jedną z osób, która znalazła pracę w Cupertino, był członek zespołu odpowiedzialnego za integrację Street View, implementację danych third-party oraz opracowywania nawigacji turn-by-turn. Kiedy w Mountain View większą uwagę zaczęto przywiązywać do opracowywania map wnętrz budynków i budowli, część zespołu zaczęła szukać nowych wyzwań, którym niewątpliwie są mapy opracowywane przez Apple.

Nowa aplikacja zadebiutowała w zeszłym tygodniu, razem z premierą iOS 6. Szeroka krytyka nowych map skłoniła Apple do zatrudnienia nowych osób do prac nad poprawieniem jej błędów. Byli pracownicy Google z całą pewnością będą dużym wzmocnieniem zespołu zajmującego się mapami w Apple, jednak na pierwsze efekty ich prac przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy.

Źródło: MacRumors