Imagine to współpracująca z Apple wytwórnia kierowana przez Rona Howarda (zdobywcę Oscara za film „Piękny umysł") i Briana Grazera (m.in. „Piękny umysł", „Bogaci bankruci" i „Apollo 13"), która wyprodukowała na potrzeby Apple TV+ dokumenty „Supermodelki" i „Louis Armstrong: ambasador jazzu". Wczoraj ogłoszono, iż w lutym w katalogu wspomnianej usługi zadebiutuje ich nowy serial dokumentalny, tym razem o tematyce sportowej.

Serial „The Dynasty: New England Patriots" będzie opowiadać o słynnej drużynie futbolu amerykańskiego New England Patriots. Widzowie będą mogli zobaczyć w nim zarówno niepublikowane wcześniej materiały archiwalne jak i nowe wywiady z graczami, trenerami i innymi osobami związanymi z drużyną. Grazer i Howard będą producentami serialu, zaś reżyserią zajmie się Matthew Hamachek (nominowany do nagród Emmy za seriale dokumentalne „Tiger" i „Amanda Knox").

Serial „The Dynasty: New England Patriots" będzie składał się z 10 odcinków, a jego premierę w Apple TV+ zapowiedziano na 16 lutego 2024 roku.