W Apple Arcade już od dłuższego czasu pojawia się coraz więcej gier, które były już wcześniej dostępne w App Store i cieszyły się tam sporą popularnością. Już w najbliższy piątek do katalogu usługi zostanie dodany kolejny taki tytuł - Downwell.

Downwell to gra zręcznościowa utrzymana w stylu retro, w której wcielamy się w poszukiwacza skarbów eksplorującego ogromną studnię. Jej cechą charakterystyczną jest to, iż w odróżnieniu od większości platformówek nasza postać porusza się tu cały czas w dół. Na uwagę zasługuje też nietypowe uzbrojenie głównego bohatera - buty potrafiące strzelać różnego rodzaju pociskami, dzięki którym jesteśmy w stanie atakować przeciwników znajdujących się pod nami. Poziomy w Downwell generowane są proceduralnie, dzięki czemu każde kolejne podejście do gry oferuje nieco inne wyzwania.

Gra Downwell trafi do Apple Arcade w piątek 17 listopada i będzie dostępna na iOS i iPadOS. Oryginalna wersja jest też nadal dostępna do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 14,99 zł.