Gra Braid miała swoją premierę w 2008 roku i bardzo szybko stała się jednym z największych niezależnych hitów tamtego okresu. Już w przyszłym roku ma odbyć się premiera jej odświeżonej wersji, zatytułowanej Braid, Anniversary Edition. Niedawno ogłoszono, iż trafi ona również na iOS, za pośrednictwem usługi Netflix.

Braid to gra platformowo-logiczna, w której wcielamy się w mężczyznę próbującego uratować księżniczkę porwaną przez potwora (a przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka - z biegiem czasu fabuła ujawnia jednak również drugie dno). Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest zastosowanie różnych mechanizmów pozwalających manipulować czasem, które choć początkowo zdają się jedynie ułatwiać pokonywanie zręcznościowych wyzwań, szybko stają się też kluczem do rozwiązywania umieszczonych w grze zagadek. Wersja Anniversary Edition ma oferować m.in. odświeżoną oprawę audiowizualną, dodatkowe wyzwania i zagadki oraz 15 godzin opcjonalnego komentarza twórców.

Premierę Braid, Anniversary Edition zapowiedziano na 30 kwietnia 2024 roku. Wersja na iOS będzie dostępna za pośrednictwem usługi Netflix, co oznacza, że do zagrania w nią będzie wymagane aktywne konto w tym serwisie.