W świecie technologii, szczególnie w segmencie urządzeń mobilnych, każdy rok przynosi nowe i bardziej zaawansowane modele. Apple, jako jedna z czołowych firm w branży, regularnie wprowadza innowacje i zwiększa wydajność swoich produktów. Bez wątpienia jednym z najbardziej przełomowych osiągnięć ostatnich lat jest wprowadzenie chipa M2, który przyniósł znaczne zwiększenie wydajności MacBooków w porównaniu do wcześniejszych wersji. Jeśli w firmie korzystacie ze starszych modeli urządzeń Apple, warto zastanowić się nad odsprzedaniem aktualnie używanego sprzętu i zakupem nowszego modelu z chipem M2.

Jak działa odkup dla firm?

Aktualnie ofertę odkupu dla firm prowadzi autoryzowany reseller Apple, iMad. Proces jest bardzo prosty. Wystarczy skontaktować się przez formularz na stronie https://imad.pl/trade-in/ i zamówić bezpłatną, niezobowiązującą wycenę sprzętu w Twojej firmie, niezależnie od jego marki (sprzęt nie może być jednak starszy niż 6 lat).

„Skorzystanie z usługi odkupu sprzętu z iMad jest bardzo wygodne, ponieważ cały proces odbywa się po naszej stronie, klient wyłącznie zgłasza do nas chęć odsprzedaży posiadanego sprzętu. Jako autoryzowany reseller zapewniamy profesjonalną wycenę, a środki z odkupu nasi klienci mogą od razu przeznaczyć np. na wynajem lub zakup najnowszych MacBooków. Co więcej, w iMad oferujemy szereg dodatkowych usług – dla naszych klientów prowadzimy między innymi akcje odkupu pracowniczego, w ramach których odkupione urządzenia najpierw serwisujemy, a następnie odsprzedajemy pracownikom firmy z dodatkową gwarancją iMad.” - mówi o usłudze odkupu urządzeń Michał Czernek, B2C & B2B Business Lines Director w iMad.

Środki pozyskane z odsprzedaży sprzętu firma może przeznaczyć przede wszystkim na najem najnowszych urządzeń Apple w iMad i znacząco obniżyć w ten sposób opłatę miesięczną. Cena odkupu może sięgnąć kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych w zależności od rodzaju urządzenia i jego stanu.

„W przypadku klientów, którzy zdecydują się przejść na urządzenia Apple organizujemy cały proces konwersji, od szkolenia pracowników, konfiguracji systemów, po zapewnienie bezpieczeństwa procesu. iMad, jako autoryzowany reseller Apple, przykłada szczególną uwagę właśnie do kwestii bezpieczeństwa – zarówno przy konfiguracji nowych urządzeń, przenoszeniu danych, jak i zapewnieniu bezpieczeństwa na samym urządzeniu, z czego słynie Apple. Szczególnie zachęcamy do skorzystania z oferty odkupu klientów, posiadających starsze modele MacBooków i przetestowania tych najnowszych, z procesorem M2” – dodaje Michał Czernek.

A dlaczego Twoja firma powinna się przesiąść na najnowsze MacBooki w procesorem M2?

Wydajność bez kompromisów

Chociaż poprzednie wersje chipów Apple cechowały się bardzo dużą wydajnością na tle rynku, to M2 idzie o krok dalej. To pierwszy układ stworzony specjalnie dla Maków, a teraz dostępny również w niektórych modelach iPadów. Dzięki swojej zaawansowanej architekturze i procesowi produkcyjnemu 5 nm, M2 oferuje nie tylko doskonałą wydajność, ale także oszczędność energii. W praktyce oznacza to, że nowy sprzęt z M2 jest nie tylko szybszy, ale również ma dłuższą żywotność baterii, co jest istotne zwłaszcza w podróży lub podczas pracy w terenie.

Doskonała grafika i obsługa aplikacji

Chip M2 to nie tylko układ CPU, ale także GPU. Dzięki temu nowe modele Apple oferują znacznie lepszą jakość grafiki i wydajność w grach oraz aplikacjach graficznych. Aplikacje działają szybciej, a grafika jest bardziej realistyczna, co pozwala na jeszcze lepsze wrażenia wizualne.

Przyszłość i kompatybilność

Korzystając z opcji odkupu, masz okazję wymienić swój stary sprzęt na najnowszy model, który będzie gotowy na przyszłe wyzwania. Chip M2 to nie tylko teraźniejszość, ale również inwestycja w przyszłość. Apple z pewnością będzie rozwijać oprogramowanie i aplikacje z myślą o tym układzie, co oznacza, że będziesz miał dostęp do najnowszych funkcji i możliwości.

Ekologia i zrównoważony rozwój

Warto również wspomnieć o aspekcie ekologicznym. Apple stara się maksymalnie wykorzystywać materiały z recyklingu oraz zmniejszać ślad węglowy generowany przy produkcji swoich produktów. Natomiast Twoja firma, korzystając z usługi odkupu, może wydłużać cykl życia używanych urządzeń firmowych i dawać im szansę na drugie życie, już w nowych rękach.

Wartość inwestycji

Apple znane jest z trwałości swoich produktów. Starsze modele często są w dobrym stanie, co oznacza, że długo utrzymują swoją wartość rynkową. Korzystając z usługi odkupu, możesz uzyskać atrakcyjny rabat na wynajem lub zakup nowego urządzenia. To świetna okazja, aby zaktualizować swój sprzęt, nie wydając przy tym fortuny – Twoi pracownicy będą mogli pracować jeszcze wydajniej i zwiększy się ich satysfakcja z pracy.

Podsumowując, korzystając z usługi odkupu i inwestując w nowszy model Apple z chipem M2, zyskujesz wiele korzyści. Doskonalsza wydajność, czy lepsza grafika to tylko niektóre z nich. Zdecydowanie warto rozważyć tę opcję, jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi technologiami i czerpać jeszcze większą przyjemność z korzystania z urządzeń Apple.