„For All Mankind" to jeden z najpopularniejszych seriali sci-fi stworzonych na potrzeby Apple TV+. W lipcu ubiegłego roku Apple ogłosiło zamówienie jego czwartego sezonu. Teraz ujawniono, iż jego premiera odbędzie się w listopadzie.

„For All Mankind" to serial science fiction przedstawiający alternatywną historię naszego świata, w której Związek Radziecki wyprzedził USA w tzw. wyścigu kosmicznym i jako pierwszy przeprowadził udane lądowanie człowieka na księżycu, co doprowadziło do zaostrzenia konfliktu między obiema stronami. Jego charakterystyczną cechą jest to, iż w każdym kolejnym sezonie akcja przeskakuje do przodu mniej więcej o dekadę, pokazując długofalowe konsekwencje wydarzeń przedstawionych w poprzednich odcinkach. Nie inaczej będzie w przypadku czwartego sezonu, którego akcja będzie rozgrywać się w 2003 roku, przedstawiając świat, w którym ludzkość poczyniła znaczne postępy w kolonizacji Marsa, a programy kosmiczne skupiły się na wydobywaniu drogocennych surowców z asteroidów. Pierwszy oficjalny zwiastun czwartego sezonu stylizowany jest na reklamę rekrutacyjną znanej już z poprzednich odcinków korporacji Helios Aerospace.

Czwarty sezon serialu „For All Mankind" będzie składał się z 10 odcinków. Pierwszy z nich zostanie opublikowany 10 listopada, zaś kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień w piątek.