Kontynuuję testy słuchawek japońskiej marki Audio-Technica, dobrze znanej ze świetnego brzmienia oraz charakterystycznego designu swoich produktów. Ostatnio Audio-Technika otworzyła się na użytkowników ze zdecydowanie mniejszym budżetem oferując im to, co najważniejsze: świetne brzmienie i bardzo dobry design w niewysokiej cenie. Model, który miałem okazję testować w ostatnich tygodniach to ATH-S220BT.

Audio-Technica ATH-S220BT to słuchawki nauszne, które wyróżniają się nie tylko przystępną ceną, ale przede wszystkim doskonałą jakością dźwięku i innowacyjnymi funkcjonalnościami. Tak jak w przypadku innych modeli tej marki mamy do czynienia z charakterystycznym, atrakcyjnym wizualnie i jednocześnie funkcjonalnym designem. Na każdej z muszli znalazło się nadrukowane logo Audio-Techniki. Wszystkie przyciski sterujące oraz gniazdo mini-jack do podłączenia słuchawek kablem i gniazdo ładowania USB-C znalazły się na krawędzi lewej muszli.

Słuchawki są niezwykle lekkie. Ich waga wynosi jedynie 180 g – jak wspomina producent, to mniej więcej tyle, ile waży płyta winylowa. Dzięki niskiej wadze nawet długie sesje odsłuchowe czy gamingowe nie przynoszą wyraźnego zmęczenia, a ich konstrukcja zapobiega nadwyrężeniu szyi i ramion.

ATH-S220BT oferują imponujący czas pracy na jednym ładowaniu, wynoszący 60 godzin. Są też wyposażone w funkcję szybkiego ładowania. I tak 10 minut ładowania pozwala na kolejne 3,5 godziny odtwarzania muzyki.

Słuchawki oferują wsparcie dla Bluetooth 5.0 oraz funkcję parowania z dwoma źródłami dźwięku, co eliminuje konieczność ponownego parowania przy przełączaniu się między nimi. Oczywiście słuchawki wyposażone są we wbudowany mikrofon, który przydaje się podczas rozmów telefonicznych, konferencji czy w gamingu. Sprawdza się on zarówno w jednym jaki i drugim zastosowaniu.

Słuchawki ATH-S220BT wyposażone są w 40-milimetrowe przetworniki, które oferują rozpoznawalny dla tej marki neutralny i zrównoważony w obrębie całego pasma dźwięk. ATH-S220BT oferują także tryb niskiego opóźnienia, który sprawia, że dźwięk w filmach czy nagraniach wideo jest doskonale zsynchronizowany z obrazem.

Audio-Technica kolejny raz udowadnia, że można oferować klientom z mniejszym budżetem słuchawki, które charakteryzują się dźwiękiem bardzo wysokiej jakości oraz bardzo długim czasem pracy na baterii.

Słuchawki Audio-Technica ATH-S220BT dostępne są w sieci salonów Top Hi–Fi & Video Design w cenie 249 zł.

Grafiki: Audio-Technica