Zaprezentowane 1. września odświeżone Apple TV trafiło w ręce ekipy serwisu ifixit.com, zajmującego się rozkładaniem wszelkich urządzeń na czynniki pierwsze. Już niejednokrotnie mogliśmy dowiedzieć się dzięki nim kilku ciekawych rzeczy na temat produktów Apple. Tak jest i tym razem.

Okazuje się, że nowe Apple TV jest bardzo łatwe w rozłożeniu. Na płycie głównej znalazło się miejsce, które wygląda jak przygotowane do podpięcia wtyczki Dock Connector.

Największym zaskoczeniem okazuje się zamontowany moduł pamięci flash firmy Samsung o pojemności 8GB. Został on całkowicie przemilczany. Możemy jedynie domyślać się, do czego będzie wykorzystany (np. do zapewnienia miejsca na dodatkowe aplikacje w przyszłości).

Za łączność WiFi odpowiada moduł firmy Panasonic. Urządzenie posiada procesor A4, który według oznaczeń nań naniesionych jest dokładnie tym samym układem, który znajduje się w iPadzie i najnowszym iPodzie touch. Zamontowano także 256 MB pamięci RAM. Płyta główna nie jest zintegrowana z zasilaczem, jednak to koniec dobrych wiadomości dla osób, które będą zmuszone naprawiać sprzęt na własną rękę. Prawie wszystkie komponenty są ze sobą zintegrowane, przez co naprawa drobnej usterki może okazać się bardzo kosztowna.

Źródło: iFixit.com