Na kilka dni przed prezentacją – Keynote – otwierającą konferencję WWDC Apple aktywnie reklamuje tę konferencję, używając zwrotów, które rozpalają wyobraźnię i spekulacje na temat domniemanego zupełnie nowego urządzenia, jakim prawdopodobnie będą okulary do rzeczywistości wirtualnej, albo – jak prawdopodobnie nazwie je samo Apple – do rzeczywistości rozszerzonej, co sugerują zarejestrowane nazwy systemu xrOS i odniesienia do niego w App Store Connect.

Na stronie poświęconej tegorocznej edycji WWDC można przeczytać slogan „zakoduj nowe światy”. Czym są te nowe światy lub obszary? Z pewnością czymś innym niż tym, z czym dotąd mieliśmy do czynienia, a więc nie są to ani systemy macOS, iOS, ani watchOS czy tvOS. To coś nowego, prawdopodobnie wspomniany system xrOS. Te nowe światy mogą być także światami wirtualnymi, obcymi planetami, np. tymi w grze No Man's Sky, która dostępna jest już na kilka istniejących gogli VR. To, że coś wydarzy się w temacie tej gry przy okazji WWDC, sugerował Sean Murray, założyciel studia Hello Games, w którym No Man's Sky powstało. Poza tym, to właśnie dzięki goglom VR czy XR programiści piszący na platformy Apple będą mogli tworzyć, a więc kodować, zupełnie nowe wirtualne światy.

Równie sugestywny jest slogan „zaczyna się nowa era”, który Apple użyło w swoim tweecie promującym konferencję WWDC. W historii Apple tych er było już kilka, każde nowe urządzenie w historii firmy to jakby osobna era: wciąż trwająca era Maca, era iPoda, era iPhone'a, iPada, czy wreszcie zegarka Apple Watch. Niemal na pewno nowa era będzie się wiązać z zupełnie nowym urządzeniem, nową platformą. Biorąc pod uwagę to, co sugeruje samo Apple oraz to, co udało się ustalić, będą to gogle VR.