Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple udostępniło oficjalne aplikacje Final Cut Pro oraz Logic Pro przeznaczone dla iPadów.

Zainteresowane osoby mogą skorzystać z pierwszego darmowego miesiąca. Następnie opłata miesięczna wyniesie 23,99 złotych za każdą z aplikacji. W przypadku opłacania subskrypcji z góry na rok koszt to 239,99 złotych.

Final Cut Pro jest kompatybilny z modelami iPada z chipem M1 lub nowszymi, a Logic Pro jest dostępny w modelach iPada z chipem A12 Bionic lub nowszym. Final Cut Pro na iPada i Logic Pro na iPada wymagają systemu iPadOS 16.4.

Twórcy wideo i muzyki mogą teraz uwolnić swoją kreatywność na nowe sposoby, które są możliwe tylko na iPadzie. Final Cut Pro i Logic Pro na iPada oferują zupełnie nowe interfejsy dotykowe, które pozwalają użytkownikom usprawnić przepływ pracy dzięki natychmiastowości i intuicyjności Multi-Touch. Final Cut Pro na iPada wprowadza potężny zestaw narzędzi dla twórców wideo do nagrywania, edytowania, wykańczania i udostępniania, a wszystko to z jednego urządzenia przenośnego. Logic Pro na iPada oddaje moc profesjonalnego tworzenia muzyki w ręce twórcy — bez względu na to, gdzie się znajduje — dzięki kompletnej kolekcji wyrafinowanych narzędzi do pisania piosenek, tworzenia bitów, nagrywania, edytowania i miksowania.

Aplikację Final Cut Pro oraz Logic Pro można pobrać za darmo z App Store.